Neler Yeni?
Anasayfa / Güzellik / Makyaj / Hangi Göze Hangi Eyeliner Tekniği Uygulanmalı?

Hangi Göze Hangi Eyeliner Tekniği Uygulanmalı?

  Bayanlar, kadar hangi göze hangi eyeliner tekniği uygulanması gerektiği de önem taşır. Pek çoğumuz rastgele çekiyoruz eyeliner’ımızı!. Ancak, göz şeklimiz eyelinerin bizde belirgin ve güzel görünmesini sağlar. Bu yazımı bu konu hakkında sizleri bilgilendirmek için hazırladım…

  Öncelikle en güzel ve en yakışan eyeliner sürme tekniğini birkaç deneme sonra bulabilirsiniz. Tek bir şekil ile kendinizi sınırlamayın. Çeşitli eyeliner şekillerini denedikten sonra, sizin için en uygun olanı mutlaka bulursunuz. Şimdi size doğru tekniği bulabilmeniz adına birkaç ipucu hazırladım:

  • Düşük göz kapaklarınız varsa, eyeliner’ı kalın çekmeyin. Kirpik diplerine ince bir şekilde çekin. Ayrıca çektiğiniz eyeliner hemen üst kapağa yapışır, o yüzden önce bir gözü çekip kurutup, sonra diğer gözü çekin.
  • Yuvarlak gözleriniz varsa, onları çekik göstermek için eyeliner’ı sonuna doğru uzatın ve kalınlaştırın.
  • Küçük gözleriniz varsa, aynı zamanda benim gibi de çekikse gözlerinizin tamamına eyeliner’ı çekmeyin. Dışa doğru yarım ya da başlangıcı çok ince olan ve giderek kalınlaşan şekilde eyeliner uygulayın. Aksi halde gözleriniz çok daha küçük görünebilir!.  Ben de bu tarzda eyeliner’ı kullananlardanım!. Gözlerime hem olduğunda iri, hem de göründüğünden çekik bir görünüm katıyor!.
  • Büyük gözleriniz varsa, çok şanslısınız!  Herkes gözlerini iri ve çekici göstermek için uğraşıyor zaten. Siz istediğiniz şekli uygulayabilirsiniz!

  AYRICA DA;

  • Gözleriniz küçükse; eyeliner’ı üst göz kapağınızın kirpik diplerine kalınca ve kuyruk yaparak uygulayın. Alt kirpik dibinize de hafif bir far ve kalem geçerseniz gözleriniz büyür. Asıl önemli noktası ise; waterline denen kirpiklerin iç kısmına ve göz pınarına koyu renkler sürmemek. Hatta mümkünse beyaz,krem,uçuk pembe rengi bir kalem sürmenizi tavsiye ederim.
  • Gözleriniz büyükse; en güzel hile kirpiklerin iç kısmına koyu renk uygulamak. Böylece gözler daha orantılı görünebilir. Ama göz bebekleriniz büyükse göz içine koyu renk uygulamak ters tepip gözlerin büyüklüğünü daha çok vurgulayacaktır. Bunu engellemek için de eyeliner sadece üst kirpik dibine uygulanmalı. Çünkü bu teknik küçük gözlülerde daha büyük, büyük gözlülerde daha küçük gözlere sahipmiş etkisi oluşturur!.

Eyeliner sürmenin püf noktaları nelerdir ?

  • Beyaz tenli, sarışın ya da kumral renk bir tenine sahipseniz asla siyah ve türevi renkleri kullanmayın, aksine uzak durmaya çalışın.
  • Esmer ten rengine sahipseniz eyeliner ile birlikte siyah renk göz kalemi kullanabilirsiniz.

  İşte sizler için seçtiğim farklı göz tiplerine uygun eyeliner teknikleri

tarifvekadin.com Moda Editörü ELFEM

Gelen Aramalar:

Hakkında Moda Editörü

Merhaba, tarifvekadin.com'un site editörüyüm. Bizimle iletişime geçmek isterseniz, iletişim sayfamızdan yararlanabilirsiniz. Modanız daim olsun!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top